прописка в Одессе в новостройке

Яким чином оформлюються -Прописка в Одессе Срочно!

Хоча в Україні проголошений принцип свободи пересування і вільний вибір місця проживання, а інститут «прописки» офіційно було скасовано, обов’язок повідомити державі про своє постійне або тимчасове місце проживання зберігається для всіх громадян України, а також іноземців та осіб без громадянства, які постійно або тимчасово проживають на території України.

Регистрация места жительстваРегистрация места жительства
Регистрация места жительства-Прописка в Одессе Срочно!

Цей обов’язок виконується шляхом реєстрації місця проживання —Прописка в Одессе Срочно громадян України в Єдиному державному демографічному реєстрі в порядку, врегульованому Законом України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання» (закон про прописку) і Правилами реєстрації місця проживання, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 02.03.2016 м № 207.

Оскільки для нашого слуху до сих більш звичним є термін «прописка», тут і далі ми будемо вживати обидва терміни: прописка і реєстрація місця проживання, що, по суті, означає одне й те саме.

У цій статті ми розглянемо, як відбувається реєстрація за місцем проживання або простими словами — прописка в Україні: правила і норми 2019 року,, які документи потрібні для прописки в квартиру, в які терміни після зміни місця проживання необхідно зареєструватися в новому житлі, скільки необхідно заплатити за прописку та інші питання.

Прописка в Одессе Срочно 2019 ДЛЯ ГРОМАДЯН 

Прописка в Одессе Срочно для иностранцев
Прописка в Одессе Срочно для иностранцев

Згідно з законом реєстрація за місцем проживання — це внесення інформації в документи, в яких повинні бути відомості про місце проживання або перебування (адреси житла) людини, а також до реєстрів територіальних громад (органів місцевого самоврядування) з подальшим внесенням до Єдиного державного демографічний реєстр.

Для розуміння вищенаведеного визначення уточнимо, що під документами, які містять інформацію — Прописка в Одессе Срочно ,місце проживання, мається на увазі паспорт.

Так, відомості про прописку в паспорт громадянина України старого зразка у вигляді книжечки (зразка 1993 роки) вносяться шляхом проставлення в ньому штампа про реєстрацію місця проживання.

Якщо ж у вас паспорт в формі біометричної картки (зразка 2015 року), то відомості про прописку будуть внесені шляхом внесення інформації в безконтактний електронний носій, який імплантований в такий паспорт.

Всі органи місцевого самоврядування ведуть реєстри зареєстрованих на їх території громадян. Інформації з зазначених реєстрів передається в єдиний реєстр, який діє на території всієї України — Єдиний державний демографічний реєстр.

У разі якщо орган реєстрації ще не підключився до Єдиного державного демографічного реєстру, то при реєстрації місця проживання повинна бути видана довідка про реєстрацію за місцем проживання, яка і є документом, що підтверджує прописку.

ЯКІ ДОКУМЕНТИ ПОТРІБНІ ДЛЯ Прописка в Одессе Срочно

Для того щоб оформити прописку громадянам України — зареєструватися в квартирі (або приватному будинку) потрібно -зібрати наступні документи для прописки:

-заяву про реєстрацію за місцем проживання (бланк ви можете скачати тут);
-документ, до якого вносяться відомості про місце проживання, тобто паспорт, а для дитини до 16 років — свідоцтво про народження;
-квитанція про сплату адміністративного збору в розмірі 0,0085 прожиткового мінімуму для працездатних осіб;

Адміністративний збір сплачується як за реєстрацію, так і за зняття з реєстрації (прописку і виписку), тобто двічі.

Але якщо заяву про реєстрацію (прописку) подається одночасно із заявою про зняття з реєстрації (виписки), адміністративний збір сплачується тільки один раз, а не двічі.

Якщо ж реєстрація місця проживання відбувається з порушенням встановлених законом строків, то розмір адміністративного збору збільшується до 0,0255 прожиткового мінімуму.
Військовий квиток або посвідчення про приписку (якщо ви підлягаєте взяття на військовий облік або стоїте на військовому обліку).

Тут потрібно уточнити, що законом передбачена особиста явка військовозобов’язаних у військкомат у всіх випадках постановки або зняття з обліку.

Представництво за довіреністю у військкоматі законом не передбачено.

  • один з документів, який підтверджує право на житло:
    ордер;
  • свідоцтво про право власності або інший документ (договір купівлі-продажу, дарування, свідоцтво про право на спадщину і т.д.);
  • договір оренди квартири;
  • рішення суду про визнання права користування житлом, яке вступило в законну силу.

Якщо ви не є власником квартири, то для прописки потрібна згода власника або співвласників квартири, про що ми розповімо далі.

КОЛИ ТРЕБА ЗГОДУ ВЛАСНИКА КВАРТИРИ НА Прописка в Одессе Срочно

Якщо жодного з вищевказаних документів у вас немає, то реєстрація проводиться за згодою власника житла (або співвласників, якщо їх декілька), наймача і членів його сім’ї, якщо квартира не перебуває у власності (не є приватизований)

ЯК ЗРОБИТИ Прописка в Одессе Срочно ЧЕРЕЗ ПРЕДСТАВНИКА

Для того щоб оформити прописку громадянам України необов’язково подавати документи особисто. Від вашого імені це може зробити представник по нотаріально завіреної довіреності. Для того щоб оформити довіреність можна звернутися до будь-якого нотаріуса. У довіреності має бути прописаний адреса квартири, в яку ви будете прописуватися за допомогою представника і повноваження для подачі документів для реєстрації місця проживання.

Однак необхідно пам’ятати про неможливість представництва за довіреністю у військкоматі, про що ми говорили вище. У такому випадку для зняття з обліку або постановки на облік людина повинна буде з’явитися особисто.

КУДИ ПОДАВАТИ ДОКУМЕНТИ коли Прописка в Одессе Срочно

В основному пропискою займаються центри надання адміністративних послуг, які створені в більшості міст України. Якщо у вашому будинку створено об’єднання співвласником багатоквартирного будинку — ОСББ, закон передбачає можливість подачі документів також через таке об’єднання.

Для мешканців будинку, який був створений житлово-будівельним кооперативом, законом передбачено право звернутися з пакетом документів через кооператив.

Реєстрацією місця проживання в селах і селищах зобов’язані займатися органи сільських, селищних рад, сільські голови.

Одночасно ПРОПИСКА І ВИТЯГ

Якщо ви хочете одночасно знятися з реєстрації за старим місцем проживання і зареєструватися за новим, то необхідно звертатися відразу за місцем майбутньої прописки: до відповідного центру надання адміністративних послуг або інші перераховані вище органи.

Одночасно із заявою про реєстрацію місця проживання подаєте заяву про зняття з реєстрації місця проживання.

В такому випадку окремо подавати документи для того, щоб виписатися і окремо для того, щоб прописатися, і двічі платити адміністративний збір — не потрібно. Для тих, хто хоче дізнатися більше подробиць про те, як відбувається виписка в Україні, досить прочитати наші статті:

«Як виписати з квартири без згоди людини»;
«Як виписатися з квартири».
В ЯКІ ТЕРМІНИ потрібно прописати В УКРАЇНІ
Зареєструвати своє місце проживання громадянам України потрібно впродовж 30 днів з моменту зняття з реєстрації за старим місцем проживання (виписки) і прибуття за новим місцем проживання. У разі порушення цих термінів адміністративний збір буде становити не 0,0085, 0,0255 прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Для реєстрації місця проживання (прописки) новонароджених діють інші терміни і правила.
 
ПІДБИВАЄМО ПІДСУМКИ ЗА ТЕМОЮ ПРОПИСКИ в 2019 році:
Незважаючи на те, що інститут радянської прописки в Україні вже давно скасований, обов’язок реєструвати місце проживання зберігається до цих пір.
Для того щоб прописатися потрібно зібрати пакет документів, до якого входить, також документ, що підтверджує право власності на житло (наприклад, свідоцтво про право власності) або право користування (наприклад, договір оренди). Якщо таких документів немає, потрібна письмова згода власника житла.
Реєстрацію місця проживання (прописку) здійснюють центри надання адміністративних послуг. Документи можна також подати через ОСББ (якщо воно створено у вашому будинку) або через житлово-будівельний кооператив (для його членів).

От Konsultant

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *